Answer:
do not sell them
Step-by-step explanation:
bc i alredy did
Step-by-step explanation:
84 ounces / 27 turtles = 3.111 ounces per turtle
Or in fractional form, 3 ¹/₉ ounces per turtle.
Answer:
It's D. 1.2(line) < 3.1(pi) < 4.6(square root 22)
Step-by-step explanation:
Look in the comments to figure out why D is correct. You're welcome! :)
Answer:
Each tulip costs $1.50
Step-by-step explanation:
First, write an equation using the numbers given. It should look like this:
2.25(8) + 5x = 25.50
Next, multiply 2.25 by 8 to get: 18 + 5x = 25.50. Then, subtract 18 from both sides:
18 + 5x = 25.50
-18 -18
5x = 7.50
Finally, divide both sides of the equation by 5 to get $1.50
So, each tulip costs $1.50. Hope this helped!