1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Feliz [49]
2 years ago
12

All you need is in the photo ​

Mathematics
1 answer:
Leviafan [203]2 years ago
6 0

Answer:

15/20

Step-by-step explanation:

Because there are 5 marbles that are green and we are not counting that.

You might be interested in
Myas bed room is into shape of a rectangle Euler prism 15 feet long 12 feet wide and 10 feet high it has no windows Mier wants t
Svetradugi [14.3K]

Answer:

15x12x10.

The roof is 12x15.

Two walls are each 12x10.

The other two walls are each 15x10.

12x15 + 12x10 + 15x10 = 180 + 120 + 150 = 450 ft^2

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
PLS HELP ASAP ILL GIVE BRAINLKEST THANKS PLS THANKS
Ganezh [65]
The maximum is 4 days
200:42= 4,76
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
30 FREE pts Which equation could have been used to create this function table? A. y = 5x B. y = x + 1 C. y = x + 2 D. y = 2x 
Crank
The answer is choice D.

y = 2x

I will show two reasons why this equation is correct.

Let x = 1

y = 2(1)

y = 2

The first point in the table is (1,2).

In the table, x = 3 is the second choice.

y = 2(3)

y = 6

The second point in the table is (3,6).

Answer: y = 2x
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Peyton needed to get her computer fixed. She took it to the repair store. The
Lelu [443]

Answer:

The cost of labor per hour is $105.

The expression is 4x + 77 = 497

Step-by-step explanation:

The expression is 4x + 77 = 497, where 4x represents the cost of labor per hour, 77 is the cost of the parts, and 497 is the total.

4x + 77 = 497

4x + 77 - 77 = 497 -77

4x = 420

4x/4=420/4

x = 105

5 0
3 years ago
9y -4y+3 if y =7 solve this
BigorU [14]
Plug 7 into each y. 9(7) -4(7) +3
63-28+3
The answer is 38
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Which mathematical expression represents "divide 125 by the difference of 39 and 14"?
    12·2 answers
  • What is the next term of succession 0, 1, 3, 7, 15?<br> please friends
    12·1 answer
  • Two trains leave the same station at the same time, but are headed in opposite directions. One train travels at 70 mph and the o
    13·2 answers
  • COME ON ITS 1 QUESTION FOR 50 POINTS!
    10·2 answers
  • you earn $3 an hour as a waitress. after working 3 hours , you earn $12, $5 and $7 in tips. how much money did you earn in total
    14·2 answers
  • Through a point not on a given line, how many perpendicular lines can be drawn to given line?​
    9·1 answer
  • Complete the table. Round your entries to the
    10·1 answer
  • Pls help me in this​
    15·1 answer
  • Seth bought a 15 ounce jar of peanut butter for $3.15. what is the unit price?​
    12·2 answers
  • Solve the compound inequality. -2x&lt;-10 and x-3&lt;4​
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!