1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Diano4ka-milaya [45]
2 years ago
8

What is the slope.........................

Mathematics
1 answer:
IrinaK [193]2 years ago
5 0
Y=2x+6
(This is me filling space)
You might be interested in
Help meh please I would appreciate it
Naddik [55]
Hope this helps you!!!

5 0
3 years ago
arts and crafts shop has a bolt of crimson velvet 32 M long a customer came in during the morning and bought 120cm of the velvet
deff fn [24]

Answer:

2760

Step-by-step explanation:

I really don't know I just did 32x120

6 0
3 years ago
The area of a square is 729 square feet.What is the length of the side?
Art [367]

To find the length of the side of a square when the area is known, find the square root of the area:


Side length = √729

Side Length = 27 feet.

7 0
3 years ago
Ms. Purdy bought coffee and orange juice for her coworkers in her office.She bought X cups of coffee at $2 per cup and Y cups of
Karolina [17]
The X-intercept is 15.
The Y-intercept is 20.
7 0
3 years ago
Denise spent $56.48 at the grocery store while Michael spent $74.06. How much more money did Michael spendthan Denise?A.$17.58B.
ZanzabumX [31]
We will use the equation 74.06-56.48=? To find the change in prices, aka how much more money was spent. That equals 17.58. So A, Michael spent $17.58 more than Denise.
3 0
3 years ago
Read 3 more answers
Other questions:
  • Anthony observes that when people are leaving class, about 50% turn left and about 50% turn right. Anthony wants to estimate the
    5·2 answers
  • Graphing points for equations F (x)=1/2 (x)+8
    12·1 answer
  • Solve x²+5x+6=0 by completing the square​
    5·1 answer
  • Find (4 × 105) − (9 × 102).
    7·1 answer
  • This is due soon can someone help me **asap**
    9·1 answer
  • A 3-pack of ice cream bars costs $1.59. What is the unit price?
    12·1 answer
  • Can anyone help with this?
    7·2 answers
  • Find the area of 21m,11m,16m,14m,5m,35m,
    12·1 answer
  • How do you stop your friend from committing suici??
    13·1 answer
  • A digital clock displays military time in hh:mm format. Find the probability that the number made up of the first two digits on
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!