She put 1/5 down which means she owes 4/5
620 * 4/5 = 496
She owes $496.00
98 - 10 = 88
She still owes $88.00
Answer:
...............
Step-by-step explanation:
Answer:
2
Step-by-step explanation:
The reciprocal of a number n is 
Here n = 0.5, then reciprocal is
= 2
First you find the unit rate. (Divide 2.76 by 18)
You will find out that each ounce costs $0.15
Then divide 2.07 by 0.15.
The answer is 13.8 ounces.