Answer:
230$ discount
Step-by-step explanation:
It costs 345$ now with a game pass
HOPE THIS HELPS
PLZZ MARK BRAINLIEST
The answer will be “13.44” .
Answer:

Step-by-step explanation:
Given
Shape: Rectangle


Required
Determine the area of the rectangle;
Area is calculated as thus;

Substitute values for Length and Width



<em>Hence, the area of the rectangle is </em>
<em />
1.5 cups/day x 1 gallon/16 cups x 7 days a week = 0.66 gallons in 1 week