1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
noname [10]
3 years ago
6

Nine dollars each hour

Mathematics
2 answers:
enot [183]3 years ago
7 0

Answer:

What's the question?

Step-by-step explanation:

FromTheMoon [43]3 years ago
5 0
I don’t understand your question
You might be interested in
Triangles ABC and ADC are shown below. Paul claims that triangles ABC and ADC are congruent.
guapka [62]

Answer:

1 no

2 yes

3 no

4 yes

5 no

(((()))))

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Decorations for a seventh-grade dance take 1/6 of the student council's budget. entertainment takes 3/8 of the budget. what frac
defon

Answer:

11/24 is left over

Step-by-step explanation:

1/6 + 3/8 = 13/24

24/24 - 13/24 = 11/24

11/24 of the budget is left over

Hope this helps

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the next term of the geometric sequence?
Makovka662 [10]

Answer:

16

Step-by-step explanation:

In a geometric sequence you are just multiplying basically. To go from 36 to 24, you multiply by 2/3, and the same will be with the next term. When you multiply 24 by 2/3 you get 16.

6 0
3 years ago
The volume of a right cylinder is 27π cubic centimeters, and the high is 3 centimeters (cm). What is the radius of the cylinder?
Dmitrij [34]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

The volume is the height x area of base, 27pi / 3 = 9pi

Area of base is radius square x pi, 9 pi = 3^2 x pi

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLZ HELP FAST <br><br> If you spend $3 on 6b apples, what is the unit rate (in dollars) per apple?
Ierofanga [76]

Answer:.

.50

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A bow is made from 2 2/3 yards of ribbon. Which expression gives the number of bows that can be made from 22 5/8 yards?
    7·2 answers
  • How many 4 letter codes can be made and no use the same letter twice
    7·1 answer
  • Carlo’s Bakery is having a special where he packages 6 muffins together for a low price and he packages 20 cookies together for
    13·1 answer
  • Find the distance between (8,6) and (4,1). Round the answer to the nearest tenth.
    7·1 answer
  • The proctoct of 5 and a odd number will end in
    13·1 answer
  • Leila writes 6 pages per day starting on Sunday. She wants to know how many pages she will write by the end of the day on Saturd
    11·1 answer
  • Which of the follong is the process of finding the factors of mathematical expression 2d²-8d​
    5·1 answer
  • Solve for t in the expression 16/t when t = 4. <br><br> please help!!
    14·1 answer
  • Josh bought a video game that was 40% off. He paid $50 for the video game. How much was the game ORIGINALLY?
    11·1 answer
  • What property should be used to solve this one-step equation : a-3=7
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!