1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Romashka-Z-Leto [24]
3 years ago
5

Please help me, I already answered the first 3​

Mathematics
1 answer:
Alchen [17]3 years ago
5 0

Answer:

4= 29 x^{2}+6

all I know is number fourr T-T I tried yw

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A study conducted an experiment with 22,000 women over 10 years to investigate whether a high-stress job leads to heart problems
solniwko [45]
The sample of the group would be the 22,000 participants.
3 0
2 years ago
Equalvant Terms to 6(5x + 9y)
Fed [463]

The Answer Is 30x+54y

have an amazing day <3

3 0
2 years ago
PLEASE ANSWERS BOO'S!!!!
kiruha [24]
The answer is a and remember to use the pythagorean theorem to answer these questions. The numbers are usually listed leg, leg, hypotenuse.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Compare the ratios 2/11 and 3/12
valentinak56 [21]

Answer:

These are not equivalent

8 0
3 years ago
HELP ME PLEASE!!!!
kykrilka [37]

Answer:

option A

(1.5,1.2)

Step-by-step explanation:

Given in the question two equations

Equation 1

y = √x

Equation 2

y = x²- 1

Equate both equations

√x = x²- 1

<h3>1 method </h3><h3>by plotting graph</h3>

We can see from the graph that both meets when x =  1.5 and y = 1.2

<h3>2 method </h3>

we can plug the options given one by one to see which points satisfy

one thing we know is that x ≠ any negative value since

y = √x and square root of negative value is not possible

so option b and c are rejected

  option A

√1.5 = y = 1.2

1.5²- 1 = y = 1.2

5 0
3 years ago
Other questions:
  • How many ounces of pure gold and a 16 carry the old change and it weighs 2.5 ounces
    14·1 answer
  • A store uses a selling price of 125% of the cost of an item. If a pair of jeans has a sale price of $52.50, what does the store
    10·1 answer
  • A 10 ounce can of corn cost 1.88 cent what is the unit rate
    11·1 answer
  • Please I really really need help with this question!!
    15·1 answer
  • Find the angle between the given vectors to the nearest degree.
    9·2 answers
  • Jacob earned 300 on an amount deposited into his bank account for 3 years at a 2% annual simple interest rate how much did Joe d
    14·1 answer
  • 10 POINTS
    8·1 answer
  • Name the factors of 8m^2
    10·1 answer
  • You have one box that is 2 3 11 feet tall and a second box that is 2.27 feet tall. Write the decimal expansion for 2 3 11. If yo
    15·1 answer
  • Hi! Please help :) (will give brainliest &lt;3)
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!