Answer:
scalene triangle
Step-by-step explanation:
all sides are different
Brainlist Pls!
Answer: B
Step-by-step explanation:
Both the mean and the median will decrease, but the mean will decrease by more than the median.
Answer:
Rebecca is 12
Jennifer is 16
Step-by-step explanation:
28 - 4 = 24
24 : 2 = 12
12 + 4 = 16 (Jennifer)
28 - 16 = 12 (Rebecca)
Answer:
Step-by-step explanation:
If the 12-pack of water bottles at Kroger costs $4.60 then How much would one of those bottles of water cost?
1. Divide the cost by the number of bottles.
4.60 ÷ 12 = $0.38/bottle
Answer:
i think it's <C and <R since they're 90 degree angles, though they are small