1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kamila [148]
3 years ago
13

ASAP ANYONE HELP!!!!!

Mathematics
2 answers:
devlian [24]3 years ago
6 0

Answer:

C

Step-by-step explanation:

x + 6 not hard

JulsSmile [24]3 years ago
3 0

Answer:

Is C friend

Step-by-step explanation:

The expression that represents 6 more than x is x + 6. You can also rewrite this as 6 + x, but there is no need.

You might be interested in
If the population of a country increases at a rate of 1.5% annually and it's current population is 430000 how many years will it
aliina [53]
The his makes no sense to me sorry just trying to get points 1.5
5 0
3 years ago
How do you say 200.2002 in words
raketka [301]
Two hundred point two zero zero two.
<em>Be careful not to say two thousand and two after that point.
</em>
3 0
3 years ago
What is the slope intercept equation of the line shown?<br><br> X=2 <br> Y=2<br> Y=2r<br> X=2y
bagirrra123 [75]

Answer:

Y=2

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help ASAP! :)<br><br> I WILL MARK Brainliest!!!
Ostrovityanka [42]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
If a 16-ounce box of candy costs $8.95, how much does one ounce cost? Round your answer to the nearest cent.
Liula [17]
One ounce will cost 55 cents
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The state capitol building in Baton Rouge, Louisiana, is 450 feet tall. Ella’s scale model of the building uses the scale 25 fee
    15·2 answers
  • Ms.Tao flies roundtrip twice yearly between Jacksonville and Los Angeles on business the distance between the two cites is 2,150
    9·1 answer
  • Whats TWO equivalent expressions for 2(3j+ 5 + 6j). Rember TWO equivalent expressions not one.
    11·1 answer
  • A woman is considering two companies from which to rent a truck. triangle truck rental charges ​$20 per day and 35 cents a mile.
    9·1 answer
  • Help if you can do this please
    12·1 answer
  • Which number is an irrational number? A. B. C. D.
    8·1 answer
  • Answer for branliest and friend request
    13·2 answers
  • List what you are thankful for! (It's Thanksgiving! Answer if you bake! Or if you like cakes pies cookies and treats!!! )
    6·2 answers
  • What is the slope of the line that passes through the points M(-3,5) and N (1,8)
    7·1 answer
  • X+2y=0 <br> 12y= -6x <br><br> Plzzz this is due 11:59
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!