1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
slega [8]
2 years ago
5

X5+ 7 = y Solve for x pls hurry

Mathematics
2 answers:
Lemur [1.5K]2 years ago
7 0

Answer:

x= 0

Step-by-step explanation:

take the root of both sides and solve

olga2289 [7]2 years ago
6 0

Answer:

hiii bestieee

Step-by-step explanation:

You might be interested in
There are 20 student desks
liq [111]

Answer:

It would be 502 inches.

Step-by-step explanation Ok so, Just do 20 x 25.1 that would give you your answer.

You multiply it because there is going to be 20 desk But they are 25.1 inch k?

8 0
3 years ago
BRAINIEST AND 10 POINTS
Alinara [238K]

Answer:

Last answer is correct..

7 0
3 years ago
Suppose that Paolo and Sharon are the only consumers of ice cream cones in a particular market. The following table shows their
Rudiy27
Suppose that Paolo and Sharon are the only consumers of ice cream cones in a particular market. The following table shows their monthly demand schedules: Price Paolo’s Quantity Demanded Sharon’s Quantity Demanded (Dollars per cone) (Cones) (Cones) 1 8 16 2 5 12 3 3 8 4 1 6 5 0 4 On the following graph, plot Paolo’s demand for ice cream cones using the green points (triangle symbol). Next, plot Sharon’s demand for ice cream cones using the purple points (diamond symbol). Finally, plot the market demand for ice cream cones using the blue points (circle symbol). Note: Line segments will automatically connect the points. Remember to plot from left to right. Paolo’s Demand Sharon’s Demand Market Demand 0 4 8 12 16 20 24 6 5 4 3 2 1 0 PRICE (Dollars per cone) QUANTITY (Cones)
4 0
2 years ago
Find the nth term of 4,11,18,25...
rjkz [21]
<span>nth term = 7n - 3
n = 1,2,3,4....</span>
6 0
3 years ago
What is the unit cost per bottle if a pack of 6 bottles of juice sells for $4.80
juin [17]

Answer: i think 0.8.

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Answers choices<br> &lt;1<br> &lt;4<br> &lt;2<br> &lt;3
    9·1 answer
  • There are 8 teachers going to the science museum. If each teacher pays $15 to get inside, how much did the teachers pay?
    15·2 answers
  • How does one calculate the radius of a cone when given the total surface area ​
    12·1 answer
  • Connect Leon bought 8 CDs on sale for
    8·1 answer
  • A group of six tourists arrive at an airport gate 15 minutes before flight time, but only two seats are available. How many diff
    9·1 answer
  • Rosa enlarged an image on the copy machine. The actual measurement was 3.6 inches by 6 inches. The enlarged version is 6 inches
    15·1 answer
  • Please help ME for brainliest.
    12·1 answer
  • In a class, there are 15 boys and 20 girls. What is the ratio of boys to girls in this class?
    13·2 answers
  • Solve 5ax + 6 ax = 7ax+ 8 for x. Assume a # 0. O A. x = = B. x = 2a ( C. 2 = D. x = a n​
    11·1 answer
  • Is centroid and Circumcentre same?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!