1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
OLEGan [10]
3 years ago
15

Given: m is between A and B

Mathematics
2 answers:
Snezhnost [94]3 years ago
7 0

Answer:

huh .......................

Step-by-step explanation:

like this A <M <B

nekit [7.7K]3 years ago
6 0
A

God bless

;)
Pls I am correct
You might be interested in
A line has a slope of 4. What is the slope of any line perpendicular to this line? A −4 B −14 C 14 D undefined
ICE Princess25 [194]

Answer:

-1/4

Step-by-step explanation:

Perpendicular lines have slopes that multiply to -1

m * 4 = -1

Divide by 4

m = -1/4

The slope of a line that is perpendicular to a line that has a slope of 4 is -1/4

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help with all of them.. Please help me
jarptica [38.1K]

Answer:

1. 8

2. 0.49

3. 7

4. 0.52

5. 0.43

6. 28

Step-by-step explanation:

I did the math you are welcome.

5 0
2 years ago
Hey answer equation please thanks
Ainat [17]

Answer:

30 y

Step-by-step explanation:

We need to multiply 5 by 4y and 5 by 2 y

20y + 10y = 30y

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Betty sets up a lemonade stand and charges $1 per glass. It cost her $50 to set up the stand. Which function gives the profit, p
Talja [164]

Answer:

The correct result would be f(g) = g * $1 - $50.

Step-by-step explanation:

If you would like to find the function that gives the profit Betty makes by selling a number of glasses of lemonade, you can find this using the following steps:

p ... profit

g ... glasses of lemonade

f(g) = p = g * $1 - $50

Read more on Brainly.com - brainly.com/question/1638432#readmore

6 0
3 years ago
30 coins consisting of quarters and dimes, which total is $5.70. How
Alex

Answer:

18 quarters

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Jeff has a balance of $2,513.77 on his credit card. He would like to pay off his card over the course of a year and a half by ma
    14·2 answers
  • A cell phone company charges each customer a base rate of $15.00 per month for its services. The company also charges each custo
    9·2 answers
  • Which one of the following expressions will find the sum of interior angles of a polygon with 14 sides?
    9·1 answer
  • Which equation represents the average of the x-intercepts for 4x^2-24x+20
    5·1 answer
  • Please do questions 17,21, and 22
    9·2 answers
  • What is the scale factor of the dilation of triangle ABC to triangle DEF?
    9·2 answers
  • Lisa’s cameras has 2,048 megabytes of memory for storing pictures. She already used half this amount. A high-quality pictures us
    8·1 answer
  • A 2 pound of bag of corn costs $3.52. What is the price per ounce?
    6·1 answer
  • On Monday Jimmy went to see a movie that was 112 minutes long is the first 12 minutes of the movie on Tuesday Jimmy went to see
    13·1 answer
  • PLEEEEEEEEASE HELPPPP <br> i have to do this last problem but i only have 2 minutes left!!!!!!!!!!
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!