Answer:
7
Step-by-step explanation:
280=40t/40
t=7
Answer:
0. toab1. The right answer for K12 is ( > ) I Took the test and is correct. 4×16-16 > 4× [24-2× (4+8)] heart outlined. Thanks 0. star outlined. star outlined. star outlined.
$12.80 is your answer.. see all you needed to do was divide $2.40 by three.. as that is one oz you would only then multiply by twelve for your answer.
They will take the total price and divide it by four. So x will be the price, so the equation will be x/4=total price per person.