I’m pretty sure there are infinite solutions as the system of equations are equivalent to each other.
Answer:
b should be correct
Step-by-step explanation:
no need to cash app me its been a while since ive done math so i dont even know if this is right
A=$20.20/10gal=$2.02 per gal
B=$26.04/12gal=$2.17 per gal
C=$28.14/14gal=$2.01 per gal
D=$30.45/15gal=$2.03 per gal
So C is the cheapest per gallon.
(7x^2-3x)+4x^2
7x^2+4x^2-3x
11x^2-3x
Answer: 11x^2-3x.
You just combine like terms.