Here's something I learned, if that's a go math text book the answers are always in the last couple pages of the book
- 4x from 8x = 4x
-9 + 19 = 4x -14
-9 + 19 = 10
10 = 4x -14
+14
24 = 4x
divide by 4
X = 6
Answer: $1.18 per item
Step-by-step explanation:
9.44/8=$1.18 per item
Answer:
The answer is 36
Step-by-step explanation:
If you do 27÷3 you get 9. So if it's 4 weeks you just add 9 which is 36
Answer:

Step-by-step explanation:
Slope Formula: 
Simply plug in the 2 coordinates into the slope formula to find slope <em>m</em>:



