1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sweet-ann [11.9K]
3 years ago
10

Help me , i need fast​

Mathematics
1 answer:
MAVERICK [17]3 years ago
7 0
I have a feeling it B but I don’t know maybe C
You might be interested in
HOW WILL YOU DEAL WITH YOUR NEGATIVE ATTITUDES? ???​
fiasKO [112]

Answer:

I usually try and practice changing my mindset. Just try to look at things from another perspective, and if you can't, try thinking the OPPOSITE of what you thought.

Think homework is hard? Say to yourself, "Homework is easy." and trudge on through. After some time, your mindset *will* improve, and your attitudes will change from negative to positive.

Also, try to go out more often. Doing exercise, socializing, all of which will produce serotonin and will improve your outlook on life and attitude.

Step-by-step explanation:

Thanks, and please give me Brainliest!

3 0
2 years ago
Find the value of X. Write your answer in simplest form.
natita [175]

Answer:

45×7

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Find the area of the circle. Round your answer to the nearest hundredth. 3 in
forsale [732]

Answer:

28.27 or 28 rounded up.

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
The cost of bananas is 2.40 for 5 pounds, what is the price per pound?​
lesya692 [45]

Answer:

$0.48

Step-by-step explanation:

$2.40 divided by 5 pounds equals $0.48 per pound.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
4 2/9 × 6 answer with a mixed number in simplest form. :) Thanks!!!
astra-53 [7]
4 2/9=8/9
8/9 x 6=48/9= 5 3/9
5 3/9= 5 1/3
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Subtract. Write your answer in simplest form.<br><br> 4 5/8 - 1 1/8=____
    13·1 answer
  • Women's swinsuit are 75% off at the end of the summer seson how much will a customer save by buying an $80 swimsuit while it is
    12·1 answer
  • 18 Emily is planting a garden. She places fence posts at
    11·1 answer
  • What is the slope of the graph of 2x – 6y = 9?
    9·2 answers
  • If (1,0) is an ordered pair of the function f(x), which of the following is an ordered pair of the inverse of f(x)?
    8·1 answer
  • there are 30 students in a class. five of them are randomly selected to form a dance comittee how many different comittees can b
    10·2 answers
  • Long division, x^3-2x^2+1 divided x^2-x+1
    7·1 answer
  • Can someone help me w this pls
    12·2 answers
  • Please help!!!! Giving brainliest and extra points!!!! (Click on the photo)
    6·1 answer
  • 1. A restaurant charges $10 for each burrito, and a $5 delivery fee. Write an expression to represent the total cost to have x b
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!