Answer:
t = 8
Step-by-step explanation:
$ 3.50 per lb * 1 1/2 lbs
3.50 per lb * 1.5 lbs = 5.25
It will cost $5.25
Answer:
1000 idk
Step-by-step explanation:
Answer:(Fog)(-6)=29
Step-by-step explanation:
(fog)=-3(2x+2)-1
=-6x-6-1
=-6x-7
(fog)(-6)= -6(-6)-7
=36-7
=29