1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alexdok [17]
2 years ago
9

Pls help mee with problem

Mathematics
2 answers:
BabaBlast [244]2 years ago
5 0

Answer:

A.

6p's add up to 120. I know this because I learned about it in school.

Len [333]2 years ago
3 0

Answer:

It's A, 6p = 120 if its going off a tape diagram like it says.

You might be interested in
Hey can you help me fast!!
madreJ [45]
I think it’s 36 square feet
7 0
2 years ago
What is the value of 2x^2-2(x+4) when x = 5?<br> A.–32<br> B. 24<br> C. 32<br> D. 40
KatRina [158]

Answer:

Algebra 1 Answer Key with notes.pdf go on that and there are the anwers and the answer key :)

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which is the better buy? a 12-pack of Pepsi for $3.50 or a 6 pack for $1.80
xxMikexx [17]

Answer:

1.80

Step-by-step explanation:

it very useful to understand very well

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Perform the indicated matrix row operation and write the new matrix
Ne4ueva [31]
The given operation involves just swapping the two rows, so carrying out R_1\leftrightarrow R_2 on the matrix gives

\left[\begin{array}{cc|c}5&5&5\\1&-\dfrac23&5\end{array}\right]\to\left[\begin{array}{cc|c}1&-\dfrac23&5\\5&5&5\end{array}\right]
5 0
3 years ago
at a hardware store, 5 gallons of paint and 5 paintbrushes cost $120, while 2 gallons of paint and 6 paintbrushes cost $64. Find
Katyanochek1 [597]
Well the answer is 9 for 1 paintbrush
7 0
2 years ago
Other questions:
  • the fee for the parking garage at the airport is $16 for the first day plus $4.50 for each additional day. which equation repres
    8·1 answer
  • Is the pattern 2, 3, 5, 8, 12 geometric explain why
    12·1 answer
  • Craig went bowling with$25 to spend. He rented shoes for $5.25 and paid $4.00 for each game. What was the greatest number of car
    11·1 answer
  • A cereal manufacturer is concerned that the boxes of cereal not be under filled or overfilled. Each box of cereal is supposed to
    13·1 answer
  • Solve 2x - 1 &lt; 3<br> a) x&gt;1<br> b) x&gt;2<br> c) x&lt;2<br> d) x&lt;1<br> e) x&lt;-2
    8·1 answer
  • HELP ME ASAP <br><br> graph f(x)=3x+4 and h(x)=f(x+3)
    8·1 answer
  • WORKOUT
    10·1 answer
  • If pieces A,B and C must be parallel, what be true &lt;1, &lt;2, and &lt; 3?​
    10·1 answer
  • What is 5*5*5*5*7*8*1*6*4(6-2)?
    12·2 answers
  • Order the fallowing numbers least to gratest -4 2 3 1<br><br><br> PLEASE I NEED HELP
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!