1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Yuri [45]
3 years ago
9

How do u delete questions lol

Mathematics
2 answers:
max2010maxim [7]3 years ago
5 0

Answer:

i dont think thats possible, sorry ! you can edit them though :)

Step-by-step explanation:

Aliun [14]3 years ago
4 0

Answer:

u can edit them but I don't think can delete

You might be interested in
A 12 ounce can of store brand tomato paste costs $1.46 at a supermarket. The unit price of the sauce is listed on the shelf belo
kykrilka [37]
You can calculate it by divided but most of the people get confused about is it gonna be 12/1.46 or 1.46/12. The correct is 1.46/12 because take the money divided all 12 to get a unit price if you take 12/1.46 which mean divided all ounce can to money and that makes nonsense.


So 1.46/12 = $0.12 for each ounce can

Hope this help!
4 0
3 years ago
Which statement about the intersecting line and segment Is false?
Kipish [7]

Answer:i think there was a pic to go with this to

B(answer)

6 0
3 years ago
Find the leg of each isosceles right triangle when the hypotenuse is 5 square root 6
kozerog [31]
Hypotenuse = 5√6

Let the length of each leg be x, since it is Isosceles .

x² + x² = (5√6)²

2x² = (5 * 5 * √6 * √6)

2x² = 150

x² = 150/2

x² = 75

x = √75

x = √(25 * 3)

x = √25 * √3

x = 5√3 
5 0
3 years ago
Marco is going to a local fair. He spends $5 on admission to the fair. He wants to go on rides that cost $0.75 per ride. Write a
agasfer [191]
35>(with line underneath) .75x +5
7 0
3 years ago
5,000+300+8 in standard form
lilavasa [31]

Answer:

5,308

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • What does 3 × something is 27
    6·2 answers
  • Help on #6 please i really need help
    10·1 answer
  • What is 39/9 as a mixed number?
    8·1 answer
  • Imagine that the mean height for players in all Division I women's basketball programs is 69 inches with a standard deviation of
    9·1 answer
  • Texas State University offers a 4-year degree. Tuition is $7,215 per year. Jaime has savings of $4,200 and has been offered a sc
    11·1 answer
  • HELP PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEWEE
    14·1 answer
  • A jar of 150 jelly beans contains 22 red jelly beans, 38 yellow, 20 green, 28 purple, 26 blue, and the rest are orange.Let B = t
    5·1 answer
  • Can someone please explain to me how to get the answer for this
    13·1 answer
  • If the figure is translated 4 units and 2 units down what are the coordines
    8·1 answer
  • Which two numbers does √52 lie between on a number line? ​
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!