1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
saul85 [17]
3 years ago
6

Someone help me with this plz asap!!!

Mathematics
1 answer:
earnstyle [38]3 years ago
4 0

Answer:

2

Step-by-step explanation:

You might be interested in
You buy butter for $3 a pound.
Natali [406]

Answer:

6.33

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Simplify.
alisha [4.7K]
10√2 is the answer for square root of 200
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Julie’s mom paid $2.70 for 5 pounds of bananas at Supermart. Mario’s mom paid $2.60 for 4 pounds of Bananas at Market One. Write
serg [7]

Answer: (Supermart) Equation 1 = $2.70÷5 lb = $0.54 per lb

(Market One) Equation 2 = $2.60÷4 lb = $0.65 per lb

Since the unit price of bananas per lb in Supermart is less than the unit price of bananas per lb in Market One, Supermart has the better price.

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which one of these fractions are greatertest to least 1/2, 1/6, 5/8​
Illusion [34]

Answer:

5/8, 1/2, 1/6

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
A robot moves at a constant speed. The distance it moves and the time it spends moving are shown in this table:
Sauron [17]

Answer:

d = 0.7*t

Step-by-step explanation:

Given data,

  Time          Distance

   10                 7

   15                10.5

   20                 14

From analysis,

1) d1/t1 = 7/10 = 0.7

2) d2/t2 = 15/20 = 0.7

3) d3/t3 = 14/20 = 0.7

It can be analysed from the figure that, at every point d/t = 0.7

Therefore, the relationship between t and d is

d = 0.7*t

or

t = d/0.7  

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Alexia started babysitting when she was in high school. She has built a reputation for herself and has become popular among the
    6·2 answers
  • Find the greatest common factor of 48 and 36.
    10·1 answer
  • Https://www.hmhco.com/one/assessment/#/formativeLive Assessment/
    13·1 answer
  • What is the value of X?
    8·1 answer
  • 20 POINTS PLEASE ANSWER!
    8·1 answer
  • (6 + 3) = (4-5) =?<br>please help​
    11·1 answer
  • The original quantity is 10 and the new quantity is 13% what is the percent change is it increase or decrease
    13·2 answers
  • Find f(-10) f(x)=7x-5​
    13·2 answers
  • Andrew picked vegetables from his garden and put them into bags. He put 10 carrots into each of 3 bags, 8 tomatoes into each of
    13·2 answers
  • Find the average rate of change of g(x) = 1x3 + 2 from x =<br> 1 to x = 4
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!