1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vivado [14]
2 years ago
10

Find the inequality represented by the graph. dots on (0,5) and (-2,0)

Mathematics
1 answer:
Elena L [17]2 years ago
3 0

Answer:

is there options you can choose from

You might be interested in
(x ^ 2 - 4x + 7)(2x - 2)
Marat540 [252]
Simplify the expression.

2x^3-10x^2+22x-14
3 0
3 years ago
Researchers once surveyed students on which superpower they would most like to have. The following two-way table displays data f
lorasvet [3.4K]

Answer:

50%

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me!
OLEGan [10]
You need to find 7 1/2% of $29.95.
To do that, just multiply the percent by the number.

7 1/2% * $29.95 =

= 7.5% * $29.95

= 0.075 * $29.95

= $2.24625

The answer is $2.25
7 0
3 years ago
A local hamburger shop sold a combined total of 639 hamburgers and cheeseburgers on Monday. There were 61 fewer cheeseburgers so
Anastaziya [24]
The answer to the question

7 0
2 years ago
Megan buys a 2-quart bottle of juice for $2.56. What is the unit rate of the cost of the juice?
Mila [183]

Answer: $0.04 per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

Let's conver 2 quarts to ounces, as following:

(2\ quarts)(\frac{32\ ounces}{1\ quarts})=64\ ounces

You know that she buys a 2-quart bottle of juice (or 64 ounces) for $2.56, therefore, to find the unit rate of the cost of the juice you must divide $2.56  by 64 ounces.

Then, you obtain the following result:

=\frac{2.56dollars}{64\ ounces}=0.04\frac{dollars}{ounces}

( $0.04 per fluid ounce)

8 0
3 years ago
Other questions:
  • 2×-y when ×= when 5 and y=12
    13·2 answers
  • A Company increased the number of its employees from 340 to 425. Find the percent increase.
    9·1 answer
  • Divided his money in the ratio 4:2 between jon and jack.jon got smaller amount of 12.56$.how much did jack recieve?
    10·1 answer
  • What are the roots or the equation x^2+6x-9=0
    8·1 answer
  • (997)2 + 6 x 997 + 9​
    12·1 answer
  • Which expression is equal to h, given the following formula?
    8·1 answer
  • A fruit seller has 264 oranges packed in bags with 8 oranges in each bag she sells each bag of oranges for $4 how much money do
    10·2 answers
  • The area of these shapes are?
    13·1 answer
  • Can someone answer these questions?? Thank you!!!
    14·1 answer
  • PLEASE HELP ILL GUVE EXTRA POINTS PLEASE!!!
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!