1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Luba_88 [7]
2 years ago
8

Help me pleasee 20 points ! If u can’t see zoom it please help

Mathematics
1 answer:
Taya2010 [7]2 years ago
3 0

Answer:

1 hr = $60.20

2 hrs. = $120.40

3 hrs. = $180.40

4 hrs. = $240.80

5 hrs. = $301.00

Step-by-step explanation:

Multiply 60.20 by the number of hours to get your answers.

Ex: $60.20 (amount every hour) x 2 (number of hours) = $120.40

You might be interested in
What is the advantage of buying the house over renting the apartment?
Tomtit [17]
Renting you lose money even if it’s cheap you can never get your money back. When you buy a house you can resell it and get all your money back or possibly even more.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A survey found that 12 out of every 15 people in the United States prefer eating at a restaurant over cooking at home. if 400 pe
Snezhnost [94]

12x  = 400

x = \frac{400}{12}

15x = 15 * \frac{400}{12}

x = 500.

∴ 500 people took the survey

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help with this question.
Kitty [74]

i'm not sure how to solve the first one but the second is 150

4 0
3 years ago
The following table is a function.<br> х -1 5 7 2 6 3 8 4 1 y -3 3 7 -4 5 9 7 1 0
Kruka [31]

Answer:false

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the lcm of 7 and 12 show your work. ​
babymother [125]
The factors of 7 are 7, 1.
The factors of 12 are 12, 6, 4, 3, 2, 1.
12*7=84
7 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the sum of the first 7 terms of the geometric series:<br><br> -8 + (-4) + (-2) + 1 + 1/2+...
    5·1 answer
  • Which of thses is our number system based on A. 2s <br> B. 10s <br> C. 20s <br> D. 100s
    15·1 answer
  • Cindy decided to grow her own roses. One rose bush cost $20 and produced 10 Roses. Since Cindy paid $10 for 10 Rose's the year b
    7·2 answers
  • PLEASE HELP WITH THIS QUESTION
    9·1 answer
  • One serving of 18 crackers has 200 calories.<br> How many calories are in 90 crackers?
    15·2 answers
  • alec is climbing a 14 foot ladder where the rungs are 3/4 of a foot apart. there is one foot of space on each end of the ladder
    15·1 answer
  • The equation used to predict how long it will take to receive a package through the mail is ŷ=0.5 + 0.02x1 + 0.85x2 days, where
    14·1 answer
  • Solve the system of equations algebraically:<br><br> y = x+5<br> y = -2x
    9·2 answers
  • Not sure need help ​
    12·1 answer
  • The line passing through the points (-2, 10) and (5, -11)
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!