The answer could be D- pq. It's not from the center of the circle.
Sorry I don’t know the answer hope you find one bye halleluja
Answer:
Step-by-step explanation:
Calculate price per unit:
7/5.10= $1.37
So the answer is the store selling 10 tomatoes for $6.30 is the lower unit price
The tomoatoes if they were sold at Sally’s instead would cost $4.41
If Jeff writes comic strips at a rate of 3 comics an hour then you must put 3,4,7&9 into the function and add up the products.
9+12+21+27=69