Answer:
This system has one answer.
Step-by-step explanation:
This system only has one answer which are: x=1 y=2
Hope this helped! :)
Answer:
The unit rate is about $12per fluid ounce
Answer:

Step-by-step explanation:

Use cross products to simplify the equation. Multiply the denominator of the second fraction by the numerator of the first fraction, and the denominator of the first fraction by the numerator of the second,

Simplify,

Inverse operations,
