1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marrrta [24]
3 years ago
13

Draw a line that connects each table to the correct graph

Mathematics
1 answer:
stealth61 [152]3 years ago
4 0

Answer:

For number 1, you draw a line to the middle graph

For number 2, you draw a line to the bottom graph

For number 3, you draw a line to the top graph.

Step-by-step explanation:

To figure out where the graph goes, you only need to know if the point is on the graph. For the top graph, you know that the point 2,2 is on the graph so that means one part of the graph has to be 2 and 2. The x has to equal to and the y is equal 2. Therefore, you have to draw it to the bottom graph.

If this has helped you, please mark this answer as brainliest

You might be interested in
Mia spent 30 minutes answering the math questions on the exam. This was Three-fifths of the total amount of time allotted for th
soldier1979 [14.2K]

Answer:

x×3/5=30

3x/5=30

3x=5×30

3x=150

x=150/3

x=50

4 0
2 years ago
To date, this year, Company XYZ has sold 450 units. They sell units at an average rate of 15 per week. The company wants to sell
Arisa [49]
The inequality used to solve for x is x=750/15
5 0
2 years ago
Wat (2a + 6d) equal to. it oder of operation
kondaur [170]
The answer will stay the same because you can't combine like terms.
Also I don't think it is Order of Ops because it doesn't have any exponets, etc.
~JZ
Hope it helps
3 0
2 years ago
Solve each equation
Fed [463]

Answer:

1. y = 7

2.  y = 6

3.  y = 7/2

4. y = 8

Step-by-step explanation:

I searched it up and found the answer.

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
A car salesman has 8 used cars for sale. They have a mean price of $4500. What is the total price of all 8 cars?
muminat

Answer:

$36000

Step-by-step explanation:

We have a mean price of $4500 this means that in the 8 cars we have cars with higer and lower prices than $4500 but that if we have to give the same price to 8 cars that would be $4500. Then to know the total price of the all 8 cars we just have to multiply:

\$4500\cdot 8=$36000

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the product: -3 • (-12)
    11·1 answer
  • L how many pairs of parallel sides does a trapezoid have
    11·1 answer
  • mrs. plummer ordered 48 pizzas for the graduation party. If 1/3 of the pizzas were cheese. How many pizzas had only cheese on th
    9·2 answers
  • If 2 pounds of bananas cost $1.89, what is the cost per pound? Show your work
    5·1 answer
  • Vince bought 6 boxes of worms to use as bait while fishing with his friends. If each person uses exactly 3/8 of a box of worms,
    12·1 answer
  • In how many ways can you arrange seven items, taking only 3 at a time?
    13·2 answers
  • Pls help me correct this for brainiest
    12·2 answers
  • Write an expression that is equivalent to 3/4(5z+16)
    10·1 answer
  • I need help with this question !!​
    8·1 answer
  • The perimeter of a triangle is 26 feet. One side of the triangle is 3 times the second side. The third side is 6 feet longer tha
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!