1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Pepsi [2]
3 years ago
6

What is the sum of 2+2??

Mathematics
1 answer:
evablogger [386]3 years ago
3 0
The sum of 2+2 is 4.
You might be interested in
Josie has $47 left on her checking account. If she writes a check for $55, what ill josie's balance be?
Sidana [21]
Well technically the check will not go through because she does not have a balance greater than or equal to $55, but if you need an answer it would be $47-$55= $-8. 
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Hey bestie, here are some points :)<br> Smile more and stay hydrated fam.
exis [7]
Thank you so much, you too.
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
List the following fractions from least to greatest. 1/7, 6/7, 4/7, 3/7. Ignore that I chose an answer, I accidentally clicked i
Mumz [18]

Answer:

Step-by-step explanation:

your answer was right XD its 1/7 3/7 4/7 6/7

7 0
3 years ago
34,214 rounds to the nearest thousand
Sonja [21]

Answer:

The answer is 34,000.

4 0
2 years ago
The cost of a large pizza is $17, if I buy 3 pizzas I get a 25% discount. Each pizza has
aalyn [17]

Answer:

...Sorry but I dont get the problem can you please clarify the problem..

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • what are the slope and the y- intercept of the line described by the equation y=4x-7? a. slope:4; y-intercept0,7) b. slope: -7:
    7·1 answer
  • Susan needs 228 ounces of fruit juice for a party. She is choosing between two brands of juice. She finds the unit rate of each
    7·1 answer
  • What is the answer? if x=3?<br> 3(x+7-2) + 45?
    9·1 answer
  • £1 = 1.18 euros How many pounds will lisa have to exchange to get 300.90 euros. (please answer!)
    8·2 answers
  • The average person loses about 8×10 to the first power strains of hair of hair each day about how many strains of hair would the
    15·1 answer
  • Jesse sold cupcakes and cookies yesterday. Each cupcake sold for $1.50 and each cookie sold for $0.25. At the end of the day, Je
    12·1 answer
  • How many solutions does the equation 2 + 6(2 – 4) =<br> = 3x<br> 18 + 3x have?
    14·1 answer
  • If Madison rides for 5 hours on a bicycle, what is her rate if she rides for 60 miles?
    12·2 answers
  • How to do this here
    8·1 answer
  • Jamie writes -2°C &gt; -5°C to compare the temperature on two January days. Explain why you agree or disagree with him
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!