1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
cricket20 [7]
2 years ago
12

Question

Mathematics
1 answer:
vesna_86 [32]2 years ago
8 0
Since it is the estimated mpg, the 27 mpg could be inaccurate. Although if they calculated the exact mph, then they would both match. Estimated values are not always correct, which is why the estimated can be correct, while the actual mpg is also correct. Please brainliest.
You might be interested in
for an acute angle 0, the equation sin(0) the equation sin(0) = cos(6) is true. What is the value of 0?​
11111nata11111 [884]
The answer for the value of 0 is 0=1
8 0
2 years ago
Find and simplify the quotient 2/3 divided by 8/9
Anuta_ua [19.1K]
The answer is 3/4 and it was already simplified
8 0
3 years ago
Phenylketonuria (pku) is an inherited disease caused by an autsomal recessive allele. if two individuals who are carriers of pku
velikii [3]
It's 25 percent as it's Aa plus Bb which gives 4 combinations and one of them is the answer. thus 1/4 equals 25percent
3 0
3 years ago
Brainliest if corerct
AysviL [449]

Step-by-step explanation:

2x + 2  = 3x - 52

2 + 52 = 3x - 2x

54 = x

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Decide which of the two given prices is the better deal and explain why.
vladimir1956 [14]

Answer:

6-ounce bottle for ​$3.49 because its

.58 per ounce

3.49 divided by 6 = .58

Step-by-step explanation:

9.59 divided by 14 is .69 per ounce

chegg

6 0
1 year ago
Other questions:
  • How can the average rate of change be identified for a function?
    9·1 answer
  • A small Business earns a profit of $6500 in January and $17,500 in May. What is the rate of change in profit for this time perio
    8·1 answer
  • HELP PLEASE!!!!!!
    15·1 answer
  • Which is the better buy? circle it<br> $5.00 for 4 mangoes<br> $6.00 for 5 mangoes
    11·2 answers
  • An employer wishes to compare typing speeds of graduates from 2 different study programs: A and B. Eight random graduates from c
    10·1 answer
  • The coffee shop has 5 regular customers daily. On Saturday they have 6 times as many non-regular customers than on any given wee
    5·1 answer
  • An airplane flying at an altitude of 12000 feet begins ascending at a rate of 900 per minute. At this rate, how many minutes wil
    10·1 answer
  • Profit P(x), is the difference between revenue, R(x), and cost, C(x), so P(x)=R(x)-C(x). Which expression represents P(x), if R(
    7·1 answer
  • There are 37 children in the classroom, each student will get 48 pencils.How many pencils will the teacher have to give out?
    8·1 answer
  • Please help! I will mark as brainliest. &lt;3
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!