1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Yuliya22 [10]
3 years ago
7

I need answers 1-7 this is geometry /algebra

Mathematics
1 answer:
Karolina [17]3 years ago
4 0

Answer:

hope this helps you out good luck

You might be interested in
A 16 ounce bag of cereal cost $2.88 what is the cost per ounce
BabaBlast [244]

Answer: 0.18 (18 cents) per ounce

Step-by-step explanation:

2.88/16 = 0.18

5 0
2 years ago
Elsa runs 7 miles in 80 minutes. At the same rate, how many miles would she run in 64 minutes?
charle [14.2K]

Heather runs 7 miles in 80 minutes.

At the same rate, how many miles would she run in 64 minutes?

Let x represent miles would she run in 64 minutes?

Question Sets Up the Proportion

7/80= x/63    |Cross Multiplying to solve for x

     x = 7*64/80

     x = 5.6mi

Hope this helps!

7 0
3 years ago
What is the slope no games please i will report!
NNADVOKAT [17]
Here the slope is 2/6
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following data is used to determine credit scores? A. who stays with you at your current residence B. the location
miskamm [114]

Answer:

The correct option is the length of stay at your current residence.

Step-by-step explanation:

We have been asked that which data is used to determine credit scores.

The correct option is the length of stay at your current residence.

This question is used to determine credit scores. This helps the lender to look up information about your history of payments. When a lender asks this question they are able to determine how long you typically stay in one place, and look up bills at that residence to make sure they are paid on time before giving out a loan. They can also use this information to determine a credit score based on what is being paid on time, late or not at all...

5 0
3 years ago
1 2/3*J=15 What is J?
Wewaii [24]

Answer:

Do you mean:

(1+(2/3))j = 15

((3/3)+(2/3))j = 15

((3+2)/3)j = 15

(5/3)j = 15

j = 15 / (5/3)

j = 15 * (3/5)

j = 9

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • PLEASE HELP ME!!!!!!!!!
    11·1 answer
  • (5-12)^2+8/(-2) help pleaaaaase
    7·1 answer
  • Solve the following: 2(6x + 5) = 94
    8·2 answers
  • A line passes through the point (8, -2) and has a slope of -3/4 .
    10·1 answer
  • Zaire is buying a truck that costs p dollars. The expression shown represents the sales tax on the truck.
    10·2 answers
  • I really don't understand i need help asap. They were asking to find f(-8)
    11·1 answer
  • I will mark you Brainliest just help me
    7·2 answers
  • Multiple choice (you can choose more than one)
    15·1 answer
  • Help me someone please my teacher needs this soon or I’m going to fail school
    7·2 answers
  • In October, the amount of snowfall was 1/4 feet. in December, the snowfall was 4 1/2 feet. What was the amount of snowfall in th
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!