1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
wel
3 years ago
13

Which of the expressions are equivalent to the one below? Check all that

Mathematics
2 answers:
valina [46]3 years ago
5 0
A and I think D, but I’m not exactly sure. I know for a fact that A matches up, but I think D is like 1.66666 something.
alexandr402 [8]3 years ago
4 0

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The answer to the first expression is 1.

A =1

B= 7

C=28

D=5/3

You might be interested in
The table shows the location of four cities relative to sea level.
ycow [4]

Answer:its citc (C)

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Find the sum of 4.5 x 10^-1and the quotient of 7x10^-4 and 8x10^-3
eduard

Answer:

4.5=9+8=10 cause we subbed

8+9=17

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Find the mean for the following set o of data 16, 45 35, 39, 22, 23
Leto [7]
The mean is 23 because it is the middle number
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify the expression. 1/2 (-sin2x - cos 2x)
maria [59]

Answer:

1/2 (-sin2x - cos 2x)

Step-by-step explanation:

Distribute 1/2 to every term in the parentheses

4 0
3 years ago
Put in order least to greatest 2/3,60%,0.65,4/5
Nat2105 [25]
60%, 0.65, 2/3, 4/5.
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Two less than thre times a number is nine in corresponding equation
    12·1 answer
  • Write 38/15 as a mixed number
    14·2 answers
  • What is the range of f(x) = A cos(x) +b or<br> g(x) = A sin(x)+b?
    10·1 answer
  • Please select the word from the list that best fits the definition
    13·2 answers
  • Angle E has what measurement according to the protractor?
    12·2 answers
  • Fourteen thousand seven hundred ninety three in standard form
    6·2 answers
  • Wich is better to buy 3 pounds for $8.31 or 5 pounds for $12.95 explain.
    5·1 answer
  • If a dozen eggs cost $1.35, what is the unit cost?
    11·1 answer
  • Help me please people keep taking y points and not answering my questions
    7·1 answer
  • Solve the folloeing equation for a number x. <br><br>5x-x-6=6(2x+7)<br>plllllzzz help
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!