1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tom [10]
3 years ago
5

Find the surface area of each figure.

Mathematics
2 answers:
professor190 [17]3 years ago
4 0
The surface area is 148
Maslowich3 years ago
3 0

Answer:

148 is the surface area

Step-by-step explanation:

12 x 4 = 48

8 x 4 = 32

17 x 4 = 68

48 + 32 + 68 = 148

You might be interested in
Proportions, assist me please! ​
Anit [1.1K]

Step-by-step explanation:

w =  \frac{1}{2}  {x}^{2} y \\ (2)w =  \frac{1}{2}  {x}^{2} y(2) \\ 2w =  {x}^{2} y \\  \frac{2w}{ {x}^{2} }  =   \frac{{x}^{2} y}{ {x}^{2} } \\ \frac{2w}{ {x}^{2} } = y

<h3>Answer:</h3>

y =  \frac{2x}{ {x}^{2} }  \\

6 0
3 years ago
Any answers help please! show your work
DiKsa [7]

1. -√8, -2.1, 3/2, 12/6, 4

sorry man I'm tired but here's ya first set of answers

4 0
3 years ago
Does anyone know the answer?
GREYUIT [131]

Answer:

E

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve for x . Help me
solmaris [256]
X = 26 because all the angles in a triangle add up to 180.
3 0
3 years ago
The heights of the members of a high school class
sergey [27]

Answer:

the average height is between 65 and 72 inches

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • The art club spent $45 on supplies for valentines to sell during lunches. They made 60 valentines. What selling price for a vale
    6·1 answer
  • The volume of a cone is 20π cubic meters. What is the volume of a cylinder with the same base and height?
    13·1 answer
  • (-1,-2) and (2,13) what is the slope
    14·1 answer
  • What is 3186 divided by 62
    10·2 answers
  • The length of a rectangle is 5 m longer than its width. If the perimeter of the rectangle is 46 m , find its area.
    10·1 answer
  • Simplify (a^2b^3)^5 a^10b^15 a^7b^8 (ab)^30 a^10b^8
    14·1 answer
  • The cost of 9 scarves is $87.75. What is the unit price?
    10·1 answer
  • More than 200 universities in the United States and many more worldwide have sport management programs. Approximately how many a
    7·1 answer
  • Please answer will mark brainliest
    11·1 answer
  • 8 decreased by the difference of t and 4
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!