Answer:
12 CLASSES 10.00=120.00 PLUS 1 MAT FOR 19.95 FOR A TOTAL OF 120.00+19.95=139.95 THUS WE HAVE 12 CLASSES + 1 MAT
Step-by-step explanation:
12 CLASSES 10.00=120.00 PLUS 1 MAT FOR 19.95 FOR A TOTAL OF 120.00+19.95=139.95 THUS WE HAVE 12 CLASSES + 1 MAT
7 oz bag:
110 ÷ 7 = 15.7143¢ per oz
9 oz bag:
146 ÷ 9 = 16.2222¢ per oz
So the answer is the 7 oz bag, hope this helps!
Answer:
Step-by-step explanation:
Well you can make the put the x with 90x and that will make 91x. Then you can add 91x with 26. 91x+26= 13(7x + 2). Hope that helped
Answer:
0.5
Step-by-step explanation:
The decimal 0.25 represents the fraction 25/100. Decimal fractions always have a denominator based on a power of 10. We know that 5/10 is equivalent to 1/2 since 1/2 times 5/5 is 5/10. Therefore, the decimal 0.5 is equivalent to 1/2 or 2/4, etc.