1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Jlenok [28]
3 years ago
8

HELP I NEED HELP ASAP

Mathematics
1 answer:
sweet [91]3 years ago
4 0

I think it's D.

Step-by-step explanation:

Just a guess, I forgot about deviation

You might be interested in
At Penny's Pie Shop, it costs $4 for <br> 1<br> 4<br> of a pie. What is the cost of a whole pie
sergey [27]

Answer:

16

Step-by-step explanation:

1/4 pie=4

2/4 pie= 8

3/4 pie= 12

4/4pie= 16

4 0
3 years ago
What is the ratio of 6 to 26 expressed as a fraction in the simplest form
kirill115 [55]

Answer:

3/13

Just divide and u will get the answer

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the measure of angle QPR.<br> Given<br> m m m Find m
Dennis_Churaev [7]

Since Angle QPS is a straight angle, it equals 180 degrees.

Angles QPR and RPS equal QPS.

Angle QPR + Angle RPS = QPS

(7x-4) + (9x-40) = 180

x=14

5 0
2 years ago
Someone please help me out:(
gogolik [260]
SAS mmmmmmmmmmmmmmmmmmm
5 0
3 years ago
Bowling alley A charges to rent shoes and per game. Bowling alley B charges to re shoes and per game. a. For what numbers of gam
matrenka [14]

The computation shows that the price of each game is $2.5 and the price of shoe rental will be $3.

<h3>How to illustrate the information?</h3>

Fron the information given, the equation will be:

s + 4g = 13

s + 8g = 23

4g = 10

g = 2.5

Therefore, the price of each game is $2.5

The price of shoe rental will be:

s + 4g = 13

s + 4(2.50) = 13

s = 13 - 10.

s = 3

Learn more about computations on:

brainly.com/question/4658834

#SPJ1

4 0
1 year ago
Other questions:
  • Given h(x) = 5 - 9x, find h(8).
    14·1 answer
  • Determine the prime factorization of 64.
    8·1 answer
  • What is the value of y when y = 4x - 1 and x = 7/2
    8·1 answer
  • The following problem refers to strings in A, B, ..., Z.
    14·1 answer
  • A friend lends you $250 for a week, which you agree to repay with 5% interest. How much will you have to repay?
    10·1 answer
  • Which number line shows the solution to -4 minus (-1)
    13·2 answers
  • What is the probability that 2 cards selected from a standard deck of 52 cards without replacement are both non-face cards?
    8·1 answer
  • The cost for 8.2 pounds of raisins is $13.12. How much does each pound cost? $1.60 $1.61 $1.62 $1.63
    14·2 answers
  • List all the factors of 25 from least to greatest. Enter your answer below,
    13·2 answers
  • Darius Washington makes 72% of his free throws.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!