Answer:
4-3x over x or 4-3x/x
I'm not sure. but I hope it can help you:))
Answer: the answer is c) $.45
Step-by-step explanation: to find out how much per ounce, you need to divide the price by the quantity. so 10.80/24=.45
We can multiply the number of parts Marsha has finished by the miles of each part:
5 × 1/10
= 5/10
=1/2
Therefore, she raced 1/2 miles.
Hope it helps!
Answer:
No
Step-by-step explanation:
This is because K and B don't share the same angle measurement. They both will be different numbers that must equal 180 degrees. With that K will be corresponding with J while B will be corresponding with D.
Hope this Helped
Answer:
B
Step-by-step explanation: