If there is no other context, you could use the points (0,0) and (3,-5) because you move down 5 and to the right 3.
I cant really see the letters but the ones that are going straight up. I believe this is the answer because as you can see it's going up without intersecting between each other.
-7/4:-1.75
2/5:0.4
-1.75=0.4t
-1.75/0.4=t
-4.375=t
Hope I helped you well, have a victorious day!
Answer:
2
Step-by-step explanation:
2 times 3 6
2 times 5 is 10
unit rate: $7.45/2.5 lbs of steak
--------------------------------
reduced:
7.45 dollars /2.5 pounds
GCF=0.5
7.45/0.5=14.9$
2.5/0.5=5
unit rate:
$14.9/5 pounds