It’s 24 you can use a calculator
To find the best deal find the unit rate.
City express unit rate for pants per dollars is 1 pair : $20.33
Denim Planet unit rate is 1 pair : $36.50
New Threads Unit rate is 1 pair : $27.50
So City Express is the best deal
Step-by-step explanation:
$1.80 per pound
The amount she's supposed to buy it is
1.80 × 12.5 = $22.5
She paid $21.25 for the 12.5 pounds, that means she saved
$22.5 - $21.25 = $1.25
the amount she saved per pound is
1.25/12.5 = $0.1 per pound
-4 1/2, -2 3/8, 1.35, 5.6