1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ss7ja [257]
2 years ago
6

The menu at the restaurant has 2 soups, three salads, 5 main entrees, and 3 desserts. How many people can eat at the restaurant

and all have different meals?
Mathematics
1 answer:
fomenos2 years ago
7 0
Sameeeee i need help on this too
You might be interested in
Iiiiiiiidddddddddkkkkkkkkk
Artyom0805 [142]
  • Slope-Intercept Form: y = mx + b, with m = slope and b = y-intercept

So remember that <u>parallel lines have the same slope.</u> And since Line a's slope is 5/7, and line a and b are parallel to each other, this means that <u>line b's slope is 5/7.</u>

7 0
3 years ago
2. Find the coordinates of the midpoint between
statuscvo [17]

Answer:The solution is in the attached file

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
For the function g(x) = 5x – 3, what is the value of g(–3)?
IRISSAK [1]

Answer:

Step-by-step explanation:

C

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the area of square whose side is 12 cm​
olga55 [171]
D 48! Explanation: 12x4= 48 because the square has 4 sides
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
HELP HELP HELP THERE'S A TIME LIMIT!!
Otrada [13]

Answer:

1 5 and 8 also equal 130

2 3 6 and 7 equal 50

Step-by-step explanation:

have a great day :D

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Tan(43)-tan(13)/1+tan(43)tan(13)
    6·2 answers
  • Multiply.<br> (4y+6)(3y2 - 2y+5)<br> Simplify your answer.
    13·2 answers
  • The cost of 7 scarves is $50.75. What is the unit price? The unit price is $ per scarf.
    5·1 answer
  • Last week, Akira spent 5 hours doing homework. Brendan did homework for 3/4 as many
    5·1 answer
  • Write the equation that models the linear relationship
    13·1 answer
  • Somebody pls help I’m doin a exam!!!!
    15·2 answers
  • Help me please help pleaseeeeeeeeeeeee
    14·1 answer
  • Solve the system of linear equations by substitution.
    6·1 answer
  • Give me the awnser pls fast
    15·1 answer
  • Use four rectangles to estimate the area between the graph of the function f(x) = V3x + 5 and the x-axis on the interval[0, 4] u
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!