1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
blsea [12.9K]
2 years ago
15

A water tank fills as shown in the graph below.

Mathematics
2 answers:
qaws [65]2 years ago
8 0
I think the answer is 1/3 but i suck at slopes lol. Might wanna double check
Oxana [17]2 years ago
8 0
I think it is A because it looks like the line is going to 1/3
You might be interested in
SIMPLY FIND THE DERIVATIVE. I'M LAZY.
SIZIF [17.4K]

Answer:

3, 2, 8, 3, -12

Step-by-step explanation:

d(2x⁴ - 6x²)³/dx

= 3(2x⁴ - 6x²)²(8x³ - 12x)

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the surface area of a cube with side lengths of 3 centimeters
zaharov [31]

Answer:27

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
in a small machine shop, eight 5-gallon drums of oil are on hand. if 2 gallons are used each day and the owner wants a 30-day su
zavuch27 [327]
If 2 gallons of oil are used a day, than he will need 60 gallons of oil, because 30x2=60. For 60 gallons of oil, you would have to have 12 drums because 60÷5=12. Because there is already 8 drums of oil, there would already be 40 gallons because 8x5=40. If the owner already had 40 gallons of oil, they would only have to get 20 more gallons because 60-40=20. That would be 4 drums because 20÷5=4. The owner would have to order 4 more drums of oil.
4 0
3 years ago
Describe a model that represents 3/3 times 4/4
galben [10]
They are both fractions, but 3/3 is 1 whole and 4/4 is 1 whole also. so 1 whole times 1 whole equals 1 number form of my explanation: 3/3=1 4/4=1 1x1=1 Describe complete!
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write numbers to make each line have the same sum
wlad13 [49]

Answer:

There is nothing here?

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Robert bought 24 chicken wings for $57.60. How much would it cost for 22 wings?
    14·2 answers
  • -5/6x =-10/3 x=? answer faasttt please
    12·1 answer
  • I need the answer to the problem
    8·2 answers
  • How much egg she has
    15·1 answer
  • Janice wears uniform number 6 .Lily's uniform number is 4 times as great as Janice's. Addison's uniform number is 20 more than J
    15·2 answers
  • PLZ HELP ME 100 POINT AND BRAINEST Solve the Quadratic Equation X^2 = -8x -7
    6·1 answer
  • Solve for u. 20 − (u · 0.9) = 4.7
    7·1 answer
  • Help!! 20 points and step-by-step explanation.
    5·1 answer
  • A 2-gallon bottle of fabric softener costs $16.64. What is the price per cup?
    5·1 answer
  • What is the slope of the line in the graph?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!