1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bearhunter [10]
3 years ago
9

What is 2/3d -8=1/2d

Mathematics
1 answer:
Brilliant_brown [7]3 years ago
4 0

Answer:

d = 48

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Mr. Phan fills a portion of his pool with water on Monday. Then on Tuesday, he fills the pool with water coming from a hose at a
Zanzabum

Answer:

░░░░░▐▀█▀▌░░░░▀█▄░░░

░░░░░▐█▄█▌░░░░░░▀█▄░░

░░░░░░▀▄▀░░░▄▄▄▄▄▀▀░░

░░░░▄▄▄██▀▀▀▀░░░░░░░

░░░█▀▄▄▄█░▀▀░░

░░░▌░▄▄▄▐▌▀▀▀░░ This is Bob

▄░▐░░░▄▄░█░▀▀ ░░

▀█▌░░░▄░▀█▀░▀ ░░ Copy And Paste Him onto all of ur brainly answers

░░░░░░░▄▄▐▌▄▄░░░ So, He Can Take

░░░░░░░▀███▀█░▄░░ Over brainly

░░░░░░▐▌▀▄▀▄▀▐▄░░

░░░░░░▐▀░░░░░░▐▌░░

░░░░░░█░░░░░░░░█░

do it or he will hunt you down and kill u (lets destroy the moderators!!!!!!!!)

we are slowing them down already! good work soilders!

JOIN THE BOB GANG!!!!!!!!!

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Answer please.....<br> Thanks!!!!
Tems11 [23]
A. x= 11/5
b. x= 6
c. x= -12/2
d. x= 6/5
3 0
3 years ago
The diagram shows the net of a juice box. The box is a reactangular prism
dimaraw [331]

I don’t not know the answer for this question sorry

5 0
4 years ago
Read 2 more answers
4m − 5n + 6p + 2m − 3n − 2p
Cloud [144]
The simplified expression would be 6m-8n+4p
4 0
3 years ago
What does the f(n - 1) represent?
leonid [27]

I'm assuming that you are talking about sequences <3

In the context of a recursive formula where we have "n-1" in sub-index of "a", you can think of "a" as the previous term in the sequence. In the context of an explicit formula like "-5+2(n-1)" "n-1" represents how many times we need to add 2 to the first term to get the nth term.

Dw if you don't understand, sequences and functions isn't an easy topic

3 0
3 years ago
Other questions:
  • The y-value is two more than three times the x-value
    15·1 answer
  • Tanya spent $8.15 on 5 cans of tuna. She used a coupon that gave her 35¢ off each can. What was the price of a can of tuna witho
    13·2 answers
  • Use the formula V = s³, where V is the volume and s is the edge length of the cube, to solve this problem.
    12·1 answer
  • Farrah's goal is to use 281 gallons of water or less per day at her business. Her water bill showed that 4,497 gallons were used
    9·1 answer
  • I need the answer for both of the questions
    11·2 answers
  • 4. If it costs $18 for 24 pounds of grapes, how much would 8 pounds cost? What is the unit rate?
    8·1 answer
  • Is this positive, negative, none or you cannot tell. Will mark CORRECT brainliest
    13·2 answers
  • Help it’s for my final most of my grade
    9·1 answer
  • Mrs. Pahulick went to Super Buy to purchase the iPhone 12, which is typically $999.99. For one day only, it is on sale at a 15%
    11·1 answer
  • For the past 16 months, susie has been paying $126.50 each month to her insurance company. after causing an accident last month,
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!