1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kozerog [31]
3 years ago
8

4. If it costs $18 for 24 pounds of grapes, how much would 8 pounds cost? What is the unit rate?

Mathematics
1 answer:
Anon25 [30]3 years ago
7 0

Answer:

144 and 18

Step-by-step explanation:

18 ×24=432÷3=144

You might be interested in
Suppose you analyze a two-factor ANOVA with replication using Excel. The following p-values are returned: Factor A: p = .0268 Fa
Ludmilka [50]

Answer:

Which is the output of the formula =AND(12>6;6>3;3>9)?

A.

TRUE

B.

FALSE

C.

12

D.

9

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
What would be the first step to solving the equation? K+2=5
MrRissso [65]

Answer:

subtract 2 from both sides

Step-by-step explanation:

if you subtract 2 from both sides you will get k=3

6 0
2 years ago
(WILL GIVE BRAINLIEST)​
dalvyx [7]

Answer:

i think the answer is B

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
The measure of angle STV is 160.
ratelena [41]

Answer:

x = 125

Step-by-step explanation:

x = 160 - 35

x = 125

4 0
2 years ago
344531 to the nearest tenth
sineoko [7]
Rounded to the nearest tenth the number doesn't change Fam <span />
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Given f(x) = 6x - 3, f(-3) =
    8·2 answers
  • Graph f(x) = 2 sin x.<br> Use 3.14 for T.
    7·1 answer
  • Have no clue how to find the slope or y off pic
    14·1 answer
  • How can you write 0.044 as a fraction
    12·1 answer
  • A stock falls 7 points each day for 2 days. What integer represents the change in stock price for the two days?
    10·1 answer
  • Which comparison is not correct?
    9·1 answer
  • Please help. The question is in the picture
    11·1 answer
  • In June, Meg runs a race 10 seconds faster than she did in April. Let y represent her finishing time for the race in April. Whic
    14·2 answers
  • Estimate the product. 3 1/3 x 4 1/8 =
    7·2 answers
  • Which expression is equivalent to 63 + 27?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!