Answer:
D
Step-by-step explanation:
Squaring 121 will still be a real number, a rational number, and an integer. Therefore, it is not an irrational number.
To solve this, you divide the price by the amount of ounces, and find the one which results in the smallest number. That was B, $4.29 for 12 ounces.
Answer:
26
because a is gone in b than
Answer:
9
Step-by-step explanation:
18 ÷ 6 × [1] + 6
18 ÷ 6 + 6
3 + 6
9
It would go 880 km in 11 hours, and it would take 14 hours to go 1120 km