1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nadya68 [22]
3 years ago
8

Question 7 (1 point)

Mathematics
1 answer:
svetlana [45]3 years ago
4 0

Answer:

V=lwh=5 x 9 x 3=135cm+33=4

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Addison worked 11 more hours this week than last week. In total, she worked 65 hours this week and last week. Using the equation
Bingel [31]

Answer:

27

Step-by-step explanation:

2h+11=65

2h= 65-11

2h=54

then divide both side by two to find h

5 0
3 years ago
In your own words, explain the steps needed to rewrite an equation so that it is "FRACTION" free
leva [86]

Answer:

Fractions are the same things as division

Step-by-step explanation:

For example:

8/12

is the same thing as

8 ÷ 12

hope this helps

have a great day

:)

7 0
3 years ago
Convert each degrees minutes seconds into decimal degrees <br> 351°41’142”
pav-90 [236]

Answer:

351.7227778°

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Pls help this is for math ill give a brainly​
olasank [31]

Answer: The last one - 5 1/3 divided by 1/6

Step-by-step explanation:

since you are trying to figure out how much she runs a day, u divide

Hope this helps :)

6 0
3 years ago
Find the sign of each of the following numbers a b c and if
wel

Answer:

numbers ABC sign <u>each</u><u> </u><u> </u><u> </u><u>following</u><u> </u><u> </u><u>find</u><u> </u><u>formula</u><u> </u>

4 0
2 years ago
Other questions:
  • 40 points ONLY FOR BEGINNERS OR REPORT!!! sorry tho<br> 23 x 3/4
    8·2 answers
  • The value of x + x(xx) when x = 2 is:<br><br> (a) 10, (b) 16, (c) 18, (d) 36, (e) 64
    11·2 answers
  • Does anyone know this
    8·2 answers
  • Solve for x using the correct order operations
    9·1 answer
  • Olive has raised $3,428 to buy toothpaste to place in care packages. Each tube costs $2. Abut how many tubes of toothpaste can s
    7·1 answer
  • Please!!!!!!!!! Show your work correctly !!!!!!!!!!!!!! Will mark Brianliest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    13·1 answer
  • Find the indicated angle measures. Then justify each answer. <br><br>m angle 1​
    12·2 answers
  • Find the unit rate.<br><br> $4.80 for 6 cans<br><br> The unit rate is $<br> per can.
    5·2 answers
  • Vince borrows $900 to buy a couch. He will pay off the loan by paying 1.5% simple interest for 2 years. Vince incorrectly calcul
    11·1 answer
  • Find the value of the expression a--b* for a = 2 and b= 1
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!