A.50*9.8
B.50*1.6
C.45.359237
D.45.3*1.6
Answer: $7
Step-by-step explanation: if a stapler cost $3, then 20staplers will cost $60
Amount left will be $200-60=$140
Cost of one organiser will be $140/20
That will be $7
Answer:
yes it is
Step-by-step explanation:
Answer:
33
Step-by-step explanation:
Find the unit rate by dividing 20 by 6 which is 3.3. This is how long it took Emma to read one page. multiply it by 10 and get 33