1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jasenka [17]
2 years ago
6

NEED HELP QUICK!!! WILL GIVE LIKE

Mathematics
1 answer:
AVprozaik [17]2 years ago
8 0
Don’t open the link give you a virus
You might be interested in
How many ducks can fit in a duck pond if there are 24 ducks and 10 lakes
kiruha [24]
You can fit 2 in each or 3 can have some in it
6 0
3 years ago
Find x, y<br><br> Please try to explain how you did it
BlackZzzverrR [31]
I believe this is scale factor? SF=new/old. 10/8= a scale factor of 1.25 (the image gets 1.25x bigger). To find x, multiply 5 by 1.25 and subtract the original length of 5 (you subtract this length because x is only the value of the new part of the triangle). X=6.25-5, X=1.25. Try to find y yourself using this scale factor. (Brainliest would be appreciated)
4 0
2 years ago
The spinner below shows 10 equally sized slices. Maya spun the dial 20 times and got the following results. a) From Maya's resul
yKpoI14uk [10]
A) 1/2 bc half of the spinner is white 
B) 1/2, 0.5
C) is the last one, the bottom one to be right
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The chu family can hike 3 miles per hour. How long will it take them to hike 15 miles
NARA [144]

Answer: 45 MILES


Step-by-step explanation:

3 TIMES 15 = 45



7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Given the function F (x) 2/3 x -5 , evaluate f(9)
Zinaida [17]
The f(9) = 1

first you plug in 9, where x is

f(9) = 2/3(9) - 5

multiply

f(9) = 6 - 5

subtract

and you should get f(9) = 1
3 0
2 years ago
Other questions:
  • What is 72<br> ------<br> 14 - 8
    7·2 answers
  • Erika worked 14 hours last week and 20 hours this week. If she earns $9 per hour, how much did she earn during these two weeks
    14·1 answer
  • Sabrina is making an open box
    9·1 answer
  • A 2-yard piece of string costs $5.04. What is the price per foot?
    5·2 answers
  • Intellectual property law deals with
    14·1 answer
  • Click picture please !
    13·1 answer
  • Express your answer in scientific notation 4.9x 10^5 - 5.8x 10^4
    15·1 answer
  • Isabel's shop sells 5 1/2 quarts of ice cream each day. How much is this in pints?
    7·2 answers
  • What is 2/9 ÷ 1/2 ???
    7·2 answers
  • WILL GIVE BRAINLIEST
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!