1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ELEN [110]
3 years ago
13

Help me I will really appreciate it

Mathematics
1 answer:
kotykmax [81]3 years ago
6 0

Answer:

The answer is (1,-1)

You might be interested in
ASAP!!! PLEASE HELP & EXPLAIN.
Vika [28.1K]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

the domain of a graph consists of all the input values shown on the x-axis.

so because the only parts shown on the x axis are 6 and -6 that is the answer!

hope this helps!

4 0
2 years ago
Write a formula that converts x hours to y minutes
kykrilka [37]
Formula:
y = 60x

1 hour = 60 minutes
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write the linear equation (y = mx +b) for the following graph:
Wewaii [24]

Answer:

y=2/1x +5

Step-by-step explanation:

m represents the slope of the line on the graph, m would be 2/1.

b represents the point on the y axis the line interects at, b would be 5.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me im dying and i
inessss [21]

Answer:

The better bar to buy is the Nutty Crunch

Step-by-step explanation:

4.74 / 6 = 0.79 per bar

7.80 / 10 = 0.78 per bar

:)

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A car wash attendant counted the number of cars washed and the total amount of money earned. The
Gemiola [76]

Answer:

<em>total</em><em>=</em><em>n÷m</em><em> </em><em>$</em><em>1</em><em>6</em><em>5</em><em>÷</em><em>1</em><em>5</em><em>,</em><em>$</em><em>2</em><em>3</em><em>1</em><em>÷</em><em>2</em><em>1</em><em> </em><em>and</em><em> </em><em>$</em><em>2</em><em>7</em><em>5</em><em>÷</em><em>2</em><em>5</em>

8 0
3 years ago
Other questions:
  • sofia bought bananas ,cereal,and milk at the store.She spent all of her money.She spent 3/10 of her money on bananas and 4/10 on
    11·2 answers
  • Adam makes and sells birdhouses at local craft fairs. He has been selling about 36 each weekend if he charges $10.00 each. He ha
    8·1 answer
  • If you guess an answer on two multiple choice questions with the options a, b, or c, what is the probability of you guessing the
    15·1 answer
  • For every 12 students that wore sneakers, there were 9 students that wore boots. How many students wore sneakers if 24 students
    5·2 answers
  • Please help!<br><br> Questions above<br><br>(the options I choose are incorrect for sure)
    10·2 answers
  • Emma took a taxi from the airport to her house. She paid a flat fee of $ 5 plus $3.70 per mile. The fare came to $ 42 . For Emma
    9·1 answer
  • Marcie wants to enclose her yard with a fence. Her yard is in the shape of a rectangle attached to a triangle. The formula for t
    6·1 answer
  • Amy sells muffins for 1.35 each the muffins cost 0.39 each to make how much profit will Amy make if she sells 48 muffins?
    14·1 answer
  • There is a 10% off sale on laptop computers. If someone saves $90 on a laptop, what was its original cost?
    12·2 answers
  • F(x)=23x−1 and g(x)=−4x+6.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!