1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
exis [7]
3 years ago
5

Evaluate: 3.25/0.25?

Mathematics
2 answers:
frozen [14]3 years ago
5 0

Answer:

The answer is 13

tatyana61 [14]3 years ago
4 0

Answer:

13

Step-by-step explanation:

This is the answer. Just divided the equation...

You might be interested in
Please help me with this
madreJ [45]

Answer:

the answer is the first one hope this helps

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
A swim pass cost $30 dollars for the first month. Each month after that , the cost is 20$ per month. Riley wants to swim for 12
Zolol [24]

The answer is $250 for the 12 months.

7 0
3 years ago
X+24=35 how to solve this
timama [110]

Answer:

X = 11

Step-by-step explanation:

Simplifying

X + 24 = 35

Reorder the terms:

24 + X = 35

Solving

24 + X = 35

Solving for variable 'X'.

Move all terms containing X to the left, all other terms to the right.

Add '-24' to each side of the equation.

24 + -24 + X = 35 + -24

Combine like terms: 24 + -24 = 0

0 + X = 35 + -24

X = 35 + -24

Combine like terms: 35 + -24 = 11

X = 11

Simplifying

X = 11

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
HEEEEEELP for the fifth time today
Svet_ta [14]

Answer:

It's the last one B = G ×7 and B + G =29

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
It is 2021. What year is it 20 years before the next year that is a<br> perfect square?
miv72 [106K]

Answer:

2002

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • During the 2010 Great Backyard Bird Count, an average of
    12·1 answer
  • Ahmed is riding the elevator in a building. The building has floors above and below ground level. Ahmed uses the expression belo
    15·1 answer
  • Evaluate to one decimal place
    7·1 answer
  • A 16-oz bottle of water costs $1.44. What is the cost per ounce?
    8·1 answer
  • This season, Lisa's lacrosse team has won 2/3 of their home games (games played at Lisa's school), but just 2/5 of their away ga
    11·1 answer
  • The volume of a cylinder is 4 pi x3 cubic units and its height is x units.
    13·1 answer
  • Determine whether the random variable is discrete or continuous. In each​ case, state the possible values of the random variable
    10·1 answer
  • 3 times 2/3 will be less then,greater then or equal to 3
    14·2 answers
  • What is the inverse of (-3,4), (2,6), (5,-3)
    15·1 answer
  • Find the slope of the given line. Please see attached photo. Thank you
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!