1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alexgriva [62]
2 years ago
5

What is p(tails)? Write your answer as a percentage

Mathematics
1 answer:
Tamiku [17]2 years ago
6 0
Answer: 50%

There are 2 sides, one of which is tails, so
P(tail) = 1/2 = 0.50 = 50%
You might be interested in
It costs <a href="/cdn-cgi/l/email-protection" class="__cf_email__" data-cfemail="88acc8a6bdbf">[email&#160;protected]</a> to bu
stich3 [128]
Given that we know each box costs $0.57, we can plug that in to form an equation..

m($0.57)=x

M in this equation is the amount of boxes you buy, in which that will be multiplied by 0.57 to give you how much in total it is (x)
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
The bill for the repair of your car was $390 . The cost for parts was $215 . The cost for labor was $35 per hour. How many hours
kupik [55]
Explaination: subtract 215 from 390 since thats how many the parts cost and we're trying to find how many hours the repair took.(answer 175) now divide that by 35 since thats how much you pay an hour. thats how many hours it took to repair the car

answer:5 hours
5 0
3 years ago
Please help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AVprozaik [17]
Sorry pics aren't good quality...
7 0
3 years ago
I need the term plz nd thank u bb ❤
Mars2501 [29]
The answer would be -6.
7 0
3 years ago
What is 13+5i really need help
Dvinal [7]

Answer:

18

Step-by-step explanation:

10 +3 =13 +5 =18

so that is how you get the answer 18 it's simple really

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Which would be the best treatment for strep throat but not diabetes?
    8·1 answer
  • Solve the problem <br> [(-9+6 ) + 15] /4 ?
    11·2 answers
  • 3. After completing a statistical analysis of a survey of 40 students, the principal of North High School made the following con
    5·1 answer
  • Can somebody do this without a calculator please?
    10·1 answer
  • A dieter is allowed to eat up to a pound of protein each day in the form of chicken and fish. One ounce of fish is equal to 100
    6·1 answer
  • Smile today or whatevver
    14·1 answer
  • Elijah earn $200 for 8 hours of work what is the unit rate in miles per hour
    15·2 answers
  • Please help I need to to know the answer to the nearest meter
    12·1 answer
  • Can y’all help me on 22 and 23
    12·1 answer
  • Umm help pls????? i will give all my points!!!!!
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!