Answer:
2nd , 3rd, & 4th
Step-by-step explanation:
Answer:
about 280
Step-by-step explanation:
brainliest pls :)
0.79 / 16 oz = 0.049 ( price for 1 oz of brown rice)
3.49 / 32 = 0.109 ( price for 1 oz of white rice)
the price per oz of brown rice is cheaper then 1 oz of white rice so the brown rice is the better deal
Answer:
5j
Step-by-step explanation:
Multiply the number of boxes time the pencils in each box
5j
You didn’t show the problem..