1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zaharov [31]
2 years ago
6

Ace please help

Mathematics
1 answer:
gladu [14]2 years ago
4 0

Answer: A

Hope this helps

You might be interested in
Please, Solve this correctly i Will give brainliest.
djverab [1.8K]

Answer:

250 ml= 1 pancake

1000 ml=4 pancakes

Step-by-step explanation:

\frac{1}{4} of 1000 = 250

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which equations will the number 2 make true?
butalik [34]

Answer:

none of them

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the volume of the prism? Enter your answer in the box as a mixed number in simplest form.​
OLEGan [10]

Answer:

67.5

Step-by-step explanation:

4.5x6x2.5=67.5

4 0
2 years ago
A farmer wants to net at least $10,000/acre on the sale of his 80-acre property. If he allows for a total of 10% for commissions
lara [203]

Answer:

$11,111.11

Step-by-step explanation:

Net Money farmer wanted to get the on selling 1 acre = $10,000

Percentage of commission and closing cost incurred by him = 10%

out of 100 %, he will incur cost of 10%,

rest of them will be with him.

In percentage money he would have be = (100 - 10)% = 90%

Thus, 90 % will be net money he would have.

Let the list price be $x

Given that 90% of this $x will be with farmer which is equal to

90% of x = 90/100 * x = 0.9 x

It is given that he wants to net $10000

so 0.9x = $10,000

=> x =  $10,000/0.9 = $11,111.11.

Listing price per acre should be at least  $11,111.11.

5 0
2 years ago
Select the correct answer from each drop-down menu.
r-ruslan [8.4K]

Answer:

AD = DB

AE = EC

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find exact solutions of
    11·1 answer
  • What times what equals 59
    15·1 answer
  • A moving company charges $30 plus $0.15 Per mile to rent a moving van another company charges $15 plus $0.20 per mile to rent th
    11·1 answer
  • Alex has 520 yards of fencing to enclose a rectangular area.
    9·2 answers
  • Write each percent as a fraction in simplest form. 16%
    13·2 answers
  • What is the sum? (2x + 4)/(x + 1) + (- x + 5)/(x + 1) (x - 1)/(x + 1) (1 - 1)/(2x + 2) (x + 9)/(x + 1) (x + 9)/(2x + 2)
    5·1 answer
  • William has a lemonade stand. It costs him $0.30 to make 3 cups of lemonade. Find the rate of change of his cost and respect to
    8·1 answer
  • What set of numbers does NOT contain -7?
    7·2 answers
  • A dozen large muffins cost $7.99.<br> How much does each muffin cost?
    8·2 answers
  • What is the solution to 2x-y=-3
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!