Answer:
B is the answer
Cost of each egg= 1.80/12=$0.15
Step-by-step explanation:
c
12 egg=$1.80 ,1 egg= $1.80÷12 =$0.15
option D
58
i think this is the right answer. Not sure
6x=4+3/8x
That will be the answer