1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ludmilka [50]
3 years ago
5

10 / 38

Mathematics
1 answer:
allsm [11]3 years ago
5 0
Use photo math , I’m sure it will help
You might be interested in
How many miles would he ride all together ?
Murrr4er [49]
The picture isn’t showing up
6 0
3 years ago
At a carnival Cody bought 15 tickets. If he used 6 tickets trying to win the ring toss game, what is the ratio of tickets he has
juin [17]
9:6 is the ratio of tickets he has to the tickets he has used.
5 0
3 years ago
A farming council takes a large random survey of US adults in which they ask how many times they ate a
Lady_Fox [76]

Answer:

Histogram A

Step-by-step explanation:

Because I was trying to find the answer but I got it wrong and it told me the answer <3

6 0
3 years ago
A grocery store sells milk for $1.28 per 64 ounces. What is the price per ounce?
aniked [119]

Answer:

$0.02

Step-by-step explanation:

1.28/64

7 0
3 years ago
A fraction has a fraction in the numerater , denominator,or both
Arlecino [84]
Fraction has fraction in both
6 0
3 years ago
Other questions:
  • The plans for a home renovation include a new window. The homeowner picked a window shaped like the one shown. Identify the poly
    7·1 answer
  • Which statement best describes the expression 3 + y ÷ 2?
    8·1 answer
  • Vince went on a 3 day hiking trip. Each day, he walked 3/4​the distance that he walked the day before. He walked 83.25 kilometer
    9·1 answer
  • What is the cost of a $290 suit which has been discounted by 30%
    12·1 answer
  • A cylinder cardboard tube with a diameter of 8 centimeters and a height of 20 centimeters is used to package a gift. What is the
    13·2 answers
  • Describe what each part of the respiratory system does when you take a breath:
    5·2 answers
  • Dan had 175 dollars to spend on 6 books. After
    10·1 answer
  • Charles ran 30 ft in 4 seconds At this rate, how many yards can Charles run in 3 minutes? ​
    13·2 answers
  • Find the square root. 7.29 ​
    13·1 answer
  • What even is this?! Please help!
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!