1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
shtirl [24]
2 years ago
6

Help! Due in 5 minutes

Mathematics
1 answer:
Katyanochek1 [597]2 years ago
7 0
2/7 + 4/7 = 6/7 Can be rewritten as
4/7 + 2/7 = 6/7
You might be interested in
Maya goes bowling with her friends. She has a total of $25 to spend. If shoes cost $4 to
IRINA_888 [86]

Answer:

She can play 7 games

Step-by-step explanation:

Substrate 4 from 25

7 0
2 years ago
How many 1/3 cup servings are in 4
makvit [3.9K]

12 is the right answer bc it's 1/3x4

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Elect two ratios that are equivalent to 6 : 10
Vika [28.1K]
Answer is :
12:20
18:30
7 0
3 years ago
Solve each inequality below. Then check the 2 inequalities that have the same solution (one is in column 1, the other is in colu
Semmy [17]

Answer:

Step-by-step explanation:

brainly.com/question/22157981

3 0
3 years ago
PLEASEE HELP!! NUMBER 4!!
Illusion [34]
?????????????????????/ us a calculator to add up all the nub.
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Do those two problems have the same answer?
    10·1 answer
  • Sue ran the first 12 miles of the 24-mile Fun Run in 72 minutes. Her rate decreased by 2 miles per hour in the second half of th
    14·1 answer
  • The price of a train ticket from Orlando to Atlanta is normally $118.O.O. However, the train company is offering a special 75% d
    15·1 answer
  • Please help
    15·1 answer
  • Solve the following inequality algebraically. <br><br> | x-8 | &gt; 4
    14·1 answer
  • In the following word: MATH what percent of the letters are the vowel
    6·2 answers
  • On March 23, 1989, the chemists Stanley Pons of the University of Utah and
    7·1 answer
  • Which expression is equivalent to (3a)–2?
    11·1 answer
  • Can someone please help me i dont know the answer.
    12·1 answer
  • A 6-pound bag of sugar costs $7.98. What is the unit price?
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!